SOCIÁLNE:Projekt SPV ponúka 50 motivátorov pre zdravotne postihnutých

  • Novinky
  • > Kategoria I
  • > SOCIÁLNE:Projekt SPV ponúka 50 motivátorov pre zdravotne postihnutých

SOCIÁLNE:Projekt SPV ponúka 50 motivátorov pre zdravotne postihnutých

28.October 2015 | Rubrika: Kategoria I

Celkové náklady na projekt s názvom Paralela, ktorý je financovaný z Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia, dosahujú takmer 631,3 tis. eur.
BRATISLAVA 27. júla (SITA) - Podpora aktivácie a sociálnej integrácie osôb so zdravotným postihnutím inovatívnymi metódami pomoci je cieľom pilotného projektu, ktorý do konca tohto roka realizuje Slovenský paralympijský výbor (SPV). Celkové náklady na projekt s názvom Paralela, ktorý je financovaný z Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia, dosahujú takmer 631,3 tis. eur. Hlavným prínosom projektu je vznik novej profesie motivátora, ktorý bude poskytovať motivačné služby najmenej jednému klientovi. Na tento účel SPV vyškolil 50 motivátorov.
'Ide o inšpiratívny projekt pre ostatné krajiny,“ uviedol pre agentúru SITA predseda SPV a odborný garant projektu Paralela Ján Riapoš. Vďaka projektu sa má skvalitniť rehabilitácia zdravotne znevýhodnených osôb a zlepšiť ich zamestnanosť a zamestnateľnosť. 'Zámerom je to, aby ľudia neboli závislí na systéme,“ tvrdí Riapoš. Jedným z výstupov projektu je vytvorenie 10 trvalých pracovných miest pre motivátorov, ktorí budú zabezpečovať ďalšie vzdelávanie a rozvoj systému.
Na pilotný projekt by mal nadväzovať trojročný projekt Paralela II. Partnerom tohto projektu by malo byť Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR. 'Chceme, aby si úrady práce objednávali motivátorov,“ uviedol Riapoš. Cieľom je aj to, aby sa motivačné služby začlenili medzi podporované služby štátu pre zdravotne znevýhodnených.

Podobné novinky
×
Prihlásenie motivátora

Do členskej zóny sa môžu prihlasovať len oficiálni motivátori. Prihlasovacie údaje boli zaslané všetkým motivátorom na emailovú adresu. V prípade potreby nás kontaktujte cez kontaktný formulár alebo na adrese info@paralela.sk

Zabudnuté heslo?
×
Strata hesla

Ak ste stratili heslo zadajte Váš email, následne Vám bude doručený link pre obnovu hesla.